Laskavá plavková výzva

1.-21.6.2023

Víkendy se cvičením a dětským programem

Jezdit na víkendy se cvičením mě vždy bavilo. Obzvlášť pokud se poštěstilo cvičit venku, byly vždy víkendové lekce něčím výjimečné. Navíc kombinace pohybu, odpočinku, výletu, wellness a zábavy mi vždy přišla skvělá.

Když se mi narodila dcera, nechtěla jsem se víkendů vzdát. A tak se občas stalo, že se Eli účastnila lekcí cvičení, protože hlídání jsem prostě neměla. Plazila se od jedné lahve s pitím k druhé, aby se nakonec zamotala do šňůry od repráku… Pravda, úplně jsem si ty lekce nevychutnávala, ale byla jsem ráda, že se akce koná a klientky jsou shovívavé.

Později jsem dokonce absolvovala víkend i s oběma dětmi. Tomík byl expert na vypínání hudby, zatímco už trošku starší Eli si chtěla povídat a všem sdělovala, že jsme byli u moře, její bratranec je Štěpán a podobně zásadní informace. Z těchto lekcí jsem odcházela zpocená a psychicky vyčerpaná a věděla jsem, že takto s dětmi už tedy opravdu ne.


Navíc spousta kamarádek a klientek mi říkala: „Já bych tak jela na víkend se cvičením, ale co s dětmi?“ A tak jsem se rozhodla uspořádat prodloužený víkend se cvičením pro maminky s dětmi s hlídáním. Najít hlídání pro děti byl opravdový oříšek, ale nakonec se to podařilo. No, a proto, že to pak byla akce velmi vydařená, stala se z toho tradice.


Každý rok se snažím vybrat nové místo, přátelské jak pro děti, tak pro maminky. Už jsme byli v Orlických horách, jižních Čechách, na Vysočině a v Českém ráji.

A uplynulý víkend se tato akce konala už popáté. Ubytování bylo ve vesničce, kde byl naprostý klid a ticho, kousek do lesa a přímo u penzionu bylo hřiště pro děti. Navíc tam skoro nebyl signál a odpojit se od světa bylo (tedy aspoň pro mě) neuvěřitelně úlevné.


Hlídání a programu pro děti se letos poprvé ujal můj manžel. A výsledek? Děti byly nadšené a nechtělo se jim jet domů.


Maminky byly nadšené, protože kromě toho, že si v klidu zacvičily, si mohly vychutnat i kávu, nebo si dopřály masáž nebo si třeba jen v lehátku četly.


Domů jsme odjížděli se spoustou zážitků… podnikli jsme společně výlet na horu Blaník, děti hrály hry v lese, hledaly poklad a stavěly domečky pro skřítky, a i maminky se zapojily do soutěžení.


A jaký jsme měli večerní program? Cesta po světýlkách ke stromu přání nebo třeba diskotéka s balónky.


A kromě toho všeho to byl zkrátka čas strávený spolu… plný povídání, legrace, sdílení a vzájemné inspirace.


Alena Vůjtová
Jsem instruktorka pilates a jogy. Díky mým více než desetiletým zkušenostem se zdravým pohybem učím lidi vnímat své tělo a správně ho používat. S radostí je tak zbavuji nejen bolestí zad či kloubů. Mé klientky odcházejí z lekcí usměvavé a uvolněné, nabité energií a se zdravým sebevědomím. Více si o mě můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.