Hledáte pohyb, který vás bude bavit a zároveň prospěje vašim zádům a kloubům?

 

Toužíte objevit cvičení, které vytvaruje vaše tělo a navíc vás zbaví bolestí a napětí?

 

Chcete zjistit co ne/dělat, aby vás netrápily bolesti?

Hledáte pohyb, který vás bude bavit a zároveň prospěje vašim zádům a kloubům?

 

Toužíte objevit cvičení, které vytvaruje vaše tělo a navíc vás zbaví bolestí a napětí?

 

Chcete zjistit co ne/dělat, aby vás netrápily bolesti?

Baví vás pilates a chcete pochopit jak a proč každý pohyb provádět?

Chcete se naučit vnímat své tělo a naslouchat jeho potřebám?

Toužíte pro své tělo dělat to nejlepší, i když zrovna nemáte čas cvičit?

Pak přesně pro vás jsem vytvořila svůj

nejkomplexnější kurz!

Pilates - cesta ke zdravému pohybu

Pilates 

cesta ke zdravému pohybu

Dozvíte se to, na co v běžné lekci cvičení není čas.

Zjistíte, jak použít v běžném životě principy pohybu, které znáte z lekcí cvičení! Jedině změnou svých každodenních pohybů totiž efektivně odstraníte potíže s pohybovým aparátem.

Ryze praktický kurz bez nudné teorie a latinských názvů!

Co pro vás mám?

 • 4 týdenní online kurz věnovaný zdravému pohybu
 • 4 komplexní lekce cvičení (40 - 50 minut)
 • každý den nové informace ve formě textu nebo videa
 • celkem více než 10 hodin videí
 • 3 bonusové lekce cvičení s pomůckami (3x 30 minut)
 • e-book Moje pohybová abeceda ZDARMA
 • přístup na 2 roky
 • 4 týdenní online kurz věnovaný zdravému pohybu
 • 4 komplexní lekce cvičení (40 - 50 minut)
 • každý den nové informace ve formě textu nebo videa
 • celkem více než 10 hodin videí
 • 3 bonusové lekce cvičení s pomůckami (3x 30 minut)
 • e-book Moje pohybová abeceda ZDARMA
 • přístup na 2 roky

Jaké lekce v kurzu najdete?

Budeme cvičit samozřejmě lekce pilates. V mém pojetí pilates ale zahrnuje také prvky rehabilitačního cvičení, posilování, konceptu DNS, jógové terapie nebo Feldenkreisovy metody. Všechny lekce jsou komplexní a procvičí celé tělo. Při cvičení se zaměříme na napřímené držení těla, zdravý pohyb, který nepřetěžuje, a vytváření vhodných pohybových stereotypů.

Ke cvičení budete potřebovat jen podložkužádné další pomůcky si pořizovat nemusíte.

Co vám cvičení v tomto kurzu přinese?

Zbavíte se bolestí zad a kloubů nebo je zmírníte

Získáte sílu bez velkých svalů a ploché břicho

Zlepšíte držení těla a budete sebevědomější

Předejdete inkontinenci, bolestem a jiným obtížím

Začnete lépe vnímat své tělo

Odreagujete se a pozitivně naladíte

Budete mít více energie

Získáte chuť cvičit pravidelně

Jaké další materiály vás v kurzu čekají?

Kromě lekcí cvičení jsem pro vás připravila ještě spoustu dalších lekcí, ve kterých se budeme věnovat tématům souvisejícím s cvičením a pohybem. Nemusíte se obávat žádné nudné abstraktní teorie. Vše, co si budeme říkat a ukazovat prakticky využijete. Nepoužívám žádné odborné termíny ani latinské názvy. Vše je srozumitelné a snadno pochopitelné.

Půjdeme více do hloubky, abyste pochopily, proč, co a jak cvičíme. Vše si samy na sobě vyzkoušíte a když si pak půjdete zacvičit na jakoukoliv lekci, nebo se budete věnovat nějakému sportu, vždy už budete vědět, jak se hýbat a proč. Samy se naučíte rozlišit, kdy pohyby provádíte dobře a nebudete potřebovat, aby vás někdo opravoval.

Jediné, co opravdu funguje, když chcete předcházet potížím s pohybovým aparátem, nebo se zbavit napětí a bolestí, je pravidelný zdravý pohyb a dobré každodenní pohybové stereotypy.

Čemu všemu budeme věnovat pozornost? Na co se zaměříme?

 • správné držení těla
 • uplatnění principů zdravého pohybu ve sportech
 • jak správně sedět, stát a chodit tak, aby vás nic nebolelo
 • techniky, které vám při cvičení pomohou ke správnému provedení cviků
 • dech, pánevní dno i nitrobřišní tlak
 • pozice, ve kterých cvičíme, do detailu
 • využití principů ze cvičení v každodenním životě

A co by to bylo za kurz pilates, kdybyste se v něm nedozvěděli něco o panu J.H.Pilatesovi? Povíme si o tom, jak jeho metoda cvičení vznikla, na jakých principech stojí a kdy se stala celosvětově populární.

Co vám přinesou ostatní materiály?

Pochopíte, co je zdravý pohyb

Začnete využívat principy pilates v běžném životě

Získáte detailní návod, jak své tělo srovnat

Naučíte se lépe dýchat

Využijete základy pilates i v jiných sportech

Naučíte se rozlišit, co je pro vaše tělo vhodné

Procítíte na sobě rozdíl v provádění pohybů

Dozvíte se o historii a specifikách pilates

Co přesně kurz obsahuje?

 • 4 lekce cvičení
  Lekce jsou 40 - 50 minut dlouhé.
 • 3 lekce cvičení s pomůckami
  Lekce jsou dlouhé cca 30 minut.
 • 24 dalších lekcí
  Ve formě textu nebo videa a zaberou vám od 5 do 30 minut.
 • E-book Moje pohybová abeceda
  25 krátkých zamyšlení podle písmen abecedy o pohybu, cvičení, svalech i potížích pohybového aparátu.

Kdo pro vás kurz vytvořil?

Jmenuji se Alena Vůjtová a už od roku 2007 se věnuji vedení lekcí pilates. Vytvářím online kurzy cvičení pro ženy, kterými prošlo už více než 13.000 žen. Jsem také autorkou dvou knih a dvou e-booků

V tomto kurzu bych vám ráda předala trošku ze svého nadšení pro pilates. I po všech těch letech mě toto cvičení stále baví a přijde mi geniální, jak vás dostane do kondice, pomůže vám získat sílu, podpoří vaši flexibilitu a zároveň funguje lépe než leckterá rehabilitace. Navíc jsou cviky vlastně jednoduché, takže je můžete cvičit v každém věku.

Zvu vás do hloubky, abyste si nejen zacvičili, ale opravdu pochopili, jaký pohyb je pro vás zdravý. Ukážu vám také, jak principy ze cvičení využít i jinde než na podložce. Vnímám, že na běžných skupinových lekcích není dost času některé věci vysvětlit. A proto jsem se rozhodla vytvořit tento kurz.

Ve svých lekcích se snažím vybalancovat to, aby lekce byla zábavná a plynula a zároveň aby cvičení bylo opravdu zdravé a přínosné pro vaše tělo. Po lekci se budete cítit lehce unaveně, ale plní energie a pozitivně naladění.

Alena Vůjtová

Pro koho je kurz určen?

 • začátečníky i pokročilé

Pilates jste ještě nikdy necvičili, ale rádi byste toto cvičení vyzkoušeli? Pak směle do toho! Věřím, že tento kurz může být skvělým způsobem, jak začít. Naučíte se hned od začátku provádět cviky vědoměpochopíte, jak a proč každý cvik děláme.

Pokud jste naopak pokročilí pilates nadšenci, obtížnost lekcí si snadno zvýšíte tím, že přidáte počet opakování, či prodloužíte výdrže. Jsem přesvědčená o tom, že všichni stále můžeme rozvíjet vnímání našeho těla a objevovat kouzlo jednotlivých cviků více do hloubky. A také věřím, že v mnoha lekcích najdete nové informace.  

 • ženy i muže

Své kurzy tvořím především pro ženy. Nicméně principy zdravého pohybu jsou obecně platné, a proto je kurz vhodný i pro muže. Muži mají často představu, že při pilates se jen leží a je to nuda. Když pak cvičení vyzkoušejí, bývají překvapeni náročností některých cviků. 

 • každý věk

Ať je vám 15 nebo 70, začít se hýbat podle principů zdravého pohybu pro vás bude přínosné. Nikdy není pozdě začít! 

 • nesportovce i sportovce

Pilates je cvičení pomalé a vede k vnímání svého těla, a proto je to skvělý způsob, jak se začít hýbat po dlouhé době nečinnosti, po porodu, s diastázou, s nadváhou a s mnoha zdravotními omezeními a bolestmi. Cviky se vždy dají modifikovat tak, abyste je zvládli. Nemusíte se bát krkolomných pozic, ani stovky nudných opakování.

Patříte mezi nadšené sportovce ve skvělé kondici? Pro vás pilates představuje perfektní kompenzační cvičení. Může vyrovnávat jednostrannou zátěž, dostat tělo do rovnováhy a přispět k lepším pohybovým vzorcům během sportu samotného.

Jak to bude probíhat?

Ihned po uhrazení kurzu dostanete v emailu přihlašovací údaje do kurzu (tzv. členské sekce). Tam najdete vše přehledně na jednom místě. Ke všem lekcím se proklikáte přes menu.

Každý den během následujících 4 týdnů získáte přístup k jedné nové lekci v podobě videa nebo textu. Jakmile se vám lekce zpřístupní, zůstává vám k dispozici. Přístup do celého kurzu máte na dva roky od zakoupení.

Všechny materiály tedy můžete opakovaně využívat a vracet se k nim. Nemusíte se vůbec stresovat, pokud si lekci nestihnete projít přímo v den, kdy se otevře. 

Říkáte si, jestli toho není až moc? Jak to budete stíhat? Proč je to tak intenzivní? Když mě nějaké téma hodně zajímá, toužím se do něj ponořit a věnovat se mu, kdykoliv mám prostor. Nebaví mě čekat týden nebo ještě víc na další informace. A proto má kurz podobu, jakou má. Pokud je na vás každodenní příděl informací až moc, vůbec to nevadí. Kurz si můžete procházet svým vlastním tempem

Zajímá vás, jak vypadají moje lekce? Ještě jste se mnou necvičily? Podívejte se na malou ukázku:

Stále ještě byste si potřebovaly udělat jasnější představu o tom, jak online kurz funguje? Pak se zaregistrujte zdarma do Týdenního minikurzu, který jsem vytvořila jako ukázku tohoto kurzu. Týdenní minikurz Pilates - cesta ke zdravému pohybu obsahuje 7 lekcí a má stejnou strukturu jako tento kurz. Obsahově (tedy svou náplní) jsou lekce jiné!

Co říkají o kurzu první účastnice?

Do teď jsem pořádně nechápala, co to Pilates je a teď už to konečně vím. V kurzu to není jen o cvičení ale také o tom, proč a jaké to má specifika a výhody, moc se mi líbí, že to celé vlastně vychází z přirozenosti těla. Moc jsem ocenila kompletní vysvětlení jak funguje i pánevní dno a jak ho správně posílit. Pak taky jak správně sedět na židli i v autě, překvapilo mě, že špatné sezení může způsobovat i přibírání v oblasti břicha.... Rozhodně jsem ráda, že jsem v tomto kurzu, moc děkuji.
Míša Maťhováhttps://bylinkovyraj.net/
Jsem nadšená. Myslím, že je to nejlepší kurz, který jsem s Vámi absolvovala. Nastavila jste mi svými připomínkami, takové zrcadlo, že jen koukám, co jsem až doteď dělala špatně. Už vím, proč mě bolelo celé roky rameno, proč tě táhla třísla a bedra. Díky Vám teď dávám větší pozor na to, jak dělám i běžné denní úkony.
Jitka

Cena kurzu je 2.990,-Kč

Cena kurzu je

2.990,-Kč

Je to částka, za kterou byste si mohly dojít na jednodenní seminář věnovaný pilates. Jenže, i kdyby vám někdo během jednoho dne poskytl všechny informace, které v tomto kurzu najdete, těžko budete schopné je za tak krátkou dobu pojmout. Věřím, že postupné zpřístupňování lekcí vám pomůže informace lépe vstřebat. Navíc vám lekce po shlédnutí / přečtení nikam nezmizí a můžete se k nim opakovaně vracet.

Říkáte si, proč platit za videa se cvičením a povídání o zdravém pohybu, když je toho plný internet a zadarmo? Teoreticky ano, ale víte, na které informace se můžete spolehnout? Víte, kdo jsou ti, co vám "moudré" rady na sociálních sítích dávají? 

Já vám nabízím kvalitní lekce a ověřené informace. Kurz jsem sestavila na základě mých znalostí z mnoha (nejen) pilates školení a zkušeností. Všechny cviky jsou prověřené na skupinových lekcích mnoha mými klientkami. Jsem certifikovaná lektorka s mnohaletými zkušenostmi, nejsem žádný anonym. Můžete se na mě obrátit, pokud si nebudete s čímkoliv vědět rady. 

Pokud zjistíte, že vás cvičení neoslovilo a není pro vás to pravé, máte 14 dní na to se ozvat. Já vám bez otázek vrátím peníze.

Jaké jsou první ohlasy na kurz?

Od Aleny jsem si pořídila už třetí online kurz. Pilates mě prostě fascinuje svou celkovou funkčností a zároveň jednoduchostí. Tento kurz obsahuje 28 perfektně zpracovaných online lekcí. Některé jsou i teoretické, abychom mohli jít ve vlastním cvičení více do hloubky a principy pilatesu se naučili využívat i v jiných sportech nebo dokonce při každodenních činnostech. Díky tomuto online kurzu jsem více pochopila, jak funguje moje tělo, získala mnoho nových praktických tipů a především chuť a inspiraci ke zdravému pohybu. Vřele doporučuji.
Lenka Řezníčkováwww.lenkahomeopatie.cz

Bonusy ke kurzu pro vás ZDARMA 

Moc si vážím každého, kdo se rozhodne vzít odpovědnost za sebe a své zdraví do svých rukou. A abych vás ještě více podpořila v aktivním přístupu, věnuji vám tři dárky v podobě bonusů.

Bonusové materiály, které jsem pro vás připravila, opravdu stojí za to:

 • 1
  E-book Moje pohybová abeceda

25 krátkých zamyšlení podle písmen abecedy... o pohybu, těle, souvislostech a řešení potíží díky pohybu. Věřím, že v e-booku najdete inspirativní náhled na věc.

E-book  vám odpoví mimo jiné na následující otázky:

 • Proč mi masáže trvale neodstraní bolesti zad?
 • Dá se něco dělat s nohama do X?
 • Co jsou to fascie? A proč jsou důležité?
 • Proč je důležité to, jak dýcháme?
 • 2
  3 lekce pilates s pomůckami (3 x 30 minut)

Díky těmto bonusovým lekcím si vyzkoušíte, jak si některé cviky ztížit, nebo naopak usnadnit. Využijeme k tomu tři pomůcky, které každý najde doma - ručník, zeď a židli.

Díky těmto lekcím např. zjistíte, že

 • u zdi se snadno srovnáte a protáhnete krční páteř.
 • ručník je skvělá pomůcka k nácviku dechu.
 • na židli posílíte břicho bez zbytečného zapojování nohou.
 • s ručníkem skvěle uvolníte kyčle i ramena.
 • když se opřete o zeď, snáz se aktivuje střed těla.
 • s židlí skvěle posílíte nohy i zadeček.
 • 3
  Přístup do Týdenního minikurzu Pilates - cesta ke zdravému pohybu

K tomuto kurzu jsem vvytvořila ještě ukázkový minikurz, který si můžete pořídit samostatně s přístupem na 1 měsíc. Ale je to vlastně 5. navazující týden, který doplňuje informace tak, aby vše bylo kompletní. Proto spolu s tímto kurzem získáte přístup i k Týdennímu minikurzu na celé dva roky.

Možná vás napadá...

Co když vám nebude vyhovovat můj styl vedení lekcí?

Právě z tohoto důvodu jsem vytvořila Týdenní minikurz Pilates - cesta ke zdravému pohybu. Využijte tento ukázkový kurz za symbolickou cenu, ať si vyzkoušíte, jak kurz probíhá a jaké jsou moje lekce.

Co když budou lekce moc obtížné?

Lekce jsem poskládala ze cviků, které bez problémů zvládají klientky na mých skupinových lekcích. To, jak dlouho budete cvik provádět, je na vás, takže obtížnost si vlastně určujete sami.

Můžu cvičit i s bolestmi zad / nepohyblivým kolenem / syndromem karpálního tunelu / výhřezem ploténky atd.?

Ano, určitě můžete. Cvičení se dá přizpůsobit jakýmkoliv omezením. Pokud si nejste jistí, zda je cvičení pro vás vhodné, poraďte se se svým lékařem nebo fyzioterapeutem. Jsem ale přesvědčená o tom, že cvičení může výrazně zlepšit téměř jakékoliv potíže.

Je cvičení vhodné pro těhotné a po porodu?

Ano, všechny cviky, kromě cviků na posílení břišních svalů můžete cvičit i v těhotenství. Po porodu toto cvičení určitě doporučuji. Pomalu a postupně opět získáte kontrolu nad svým tělem a urychlíte návrat k původním křivkám vašeho těla.

Co když nebudu stíhat sledovat lekce každý den?

To vůbec nevadí! Přístup ke všem již otevřeným lekcím vám zůstává na dva roky a můžete si je projít, kdykoliv se vám to bude hodit. Ke všem materiálům se můžete opakovaně vracet.

Chcete víc než "jen" cvičit?
Cesta ke zdravému pohybu začíná kliknutím na toto tlačítko:

Zapomněla jsem na něco? Máte otázky nebo něco není jasné? Kontaktujte mě na emailu alena@alenapalasova.cz