Advent = stres? Ale proč?

Připravuji pro vás adventní kalendář. Místo čokolády mám pro vás každý den jeden úkol. Nebude to jen o pohybu, ale také o péči o sebe a psychické pohodě. Jsem přesvědčená, že pokud budete úkoly každý den plnit, prožijete krásný advent, vyladíte se na pohodovou vlnu a Vánoce si opravdu vychutnáte.

Myslím, že vztah k adventu se dědí. Je to prostě v rodině. Od našich rodičů a příbuzných přejímáme zvyky a tradice a stejně tak přípravu Vánoc.

Musím říct, že já advent miluju! Miluju:

 • světýlka a svíčky zářící ve tmě
 • radostné očekávání něčeho lehce kouzelného
 • horký punč po procházce v mrazu
 • koledy i vánoční trhy
 • vyrábění adventního věnce
 • pečení cukroví

To  vše jsou pro mě příjemné prosincové radosti.

Jedna z mnoha věcí, za kterou jsem svojí mámě opravdu vděčná je, že u nás advent nebyl nikdy chaos a stres, jak jsem to viděla všude kolem sebe. Pečení byla vždy radost, byla to chvíle strávená spolu. Dárky se pořizovaly v klidu, ne na poslední chvíli. Uklízelo se, ale postupně, po kouscích, takže se to dalo snést. Prostě jsme adventem klidně propluli a Štědrý den byl slavnostní, bez honičky.

Pokud to u vás vypadá jinak…víte, že se to může změnit? Že předvánoční čas nemusí být chaos a stres, který absolvujete s krajním odporem? To, jak prožijete advent je jen a jen na vás. Pokud si chcete poslední měsíc tohoto roku vychutnat, ráda k tomu přispěji.

Adventní kalendář startuje 1. prosince a přihlásit se do něj můžete ZDE.

 

Alena Palasová
Jsem instruktorka pilates a jogy. Díky mým více než desetiletým zkušenostem se zdravým pohybem učím lidi vnímat své tělo a správně ho používat. S radostí je tak zbavuji nejen bolestí zad či kloubů. Mé klientky odcházejí z lekcí usměvavé a uvolněné, nabité energií a se zdravým sebevědomím. Více si o mě můžete přečíst zde.
Komentáře
 1. Dana Šafránková napsal:

  Alenko, úkoly adventního kalendáře jsou bezva nápad, já bych měla ještě jedno doporučení nejen pro Advent. Zkuste se usmát na lidi kolem sebe jako první, určit se z mnoha bubáků vyklubou milí a usměvaví jedinci a vám bude příjemně. No, a když někdo zůstane i přesto bubákem, tak je to jeho smůla. V zahraničí se na sebe lidé často usmívají jen tak, a mně to vždycky udiví, jak je to milé, vždyť oni mají taky svoje problémy. Takže podle hesla : úsměv nestojí nic, ale dává mnoho….

  Moc se těším na další cvičení, Dana

 2. Dana Šafránková napsal:

  Včera Advent na Křivoklátě s celou rodinou a společné pečení, večer jsem byla vyřízená, ale bylo to strašně krásné. Teď jen se protáhnout na pilates, těším se moc, Dana

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.