Laskavá plavková výzva

1.-21.6.2023

Splňte si svá přání!

Znamená pro vás přelom roku něco zvláštního? Nebo zkrátka jen oslavíte Silvestr a zvyknete si na nové datum? Pro mě mnoho let konec roku nic moc neznamenal. Poprvé (asi ve 20) jsem se setkala s bilancováním a ohlížením se zpět u kamaráda na chalupě, kde jsme slavili Silvestr. Ještě, než se rozjela bujará oslava, sedli jsme si všichni do kroužku a sdíleli s ostatními, co nám uplynulý rok přinesl. Byla to krásná chvíle, kdy jsme naslouchali příběhům ostatních.

Pak jsem na to zase na mnoho let zapomněla a připomněla si to až v roce 2017, kdy jsem absolvovala webinář na téma Jak si splnit sny v následujícím roce.

Měli jsme si napsat seznam svých přání a já jsem byla zaskočená tím, co všechno jsem si přála. Popsala jsem celý list papíru. Některá přání byla zvláštní a vůbec vlastně netuším, kde se na mém papíru vzala. Napsala jsem tam např. že si přeji tančit. „Co to znamená?“, říkala jsem si. Na plesy ani diskotéky nechodím a na nějaké lekce jazz dance nemám nejmenší možnost chodit, když mám dvě malé děti.

Mým největším přáním však bylo najít cestu, kudy dál. Měla jsem doma půlroční miminko, ale už mě děsila představa toho, že mi skončí rodičovská a já nebudu mít práci, která by mě uživila.

A začaly se dít zázraky…

Na konci roku 2018 jsem naprosto přesně věděla, co to znamená tančit, protože jsem na semináři Přepis limbického otisku (Napsala jsem o něm článek, který najdete zde.) poznala, jak úžasné uvolnění tanec přináší. Od té chvíle se tanec stal součástí mého života.

A také jsem už měla jasno v tom, kudy se vydám, protože jsem měla za sebou kurz online podnikání a měla jsem vlastní webové stránky.

Byla jsem v úžasu z toho, kolik změn se během jednoho roku událo. Samozřejmě, že ze svého předlouhého seznamu jsem si nemohla odškrtnout všechno, ale byla jsem si jistá, že do příštího roku nepůjdu s myšlenkou: „Hlavně ať se nic moc nemění a já si můžu v klidu užívat svůj stereotyp.“

Přestože jsem svým rodícím se podnikáním žila, přání na rok 2019 byla různorodá, a to úplně nejdůležitější se týkalo vztahu s mým partnerem. Kdybych se s tímto přáním svěřila své kamarádce, myslím, že by si říkala cosi o mojí naivitě a doporučila by mi, abych se probrala. Kromě toho jsem toužila např. cítit se zabezpečená, jet k moři nebo natočit online kurz cvičení.

Když na mě v prosinci 2019 vypadl z jedné knížky můj seznam přání, na který jsem mezitím vlastně úplně zapomněla, zůstala jsem v úžasu zírat na ten kus papíru. Má přání se do puntíku vyplnila. Byla jsem z toho úplně vedle. Kdyby mi někdo před rokem řekl, co všechno se stane a jak, myslela bych si, že je naprostý blázen a ťukala bych si na čelo.

A tak jsem si samozřejmě vytvořila seznam mých přání i na letošní rok. Mám ho schovaný v diáři a přesně si nepamatuji, co obsahuje. Ale už teď vím, že opět se mnoho věcí změnilo a splnilo. Přestože se letošní rok naprosto vymykal jakýmkoliv očekáváním a byl velmi náročný, vnímám, že to všechno přineslo mnoho pozitivních změn.

A rok 2021? Samozřejmě, že svůj seznam přání si opět napíšu… chcete také? Pak čtěte dál…

Jsi sám svého štěstí strůjcem

Ne, není to žádné abrakadabra. Nestačí si něco přát a sedět a čekat, až vám vaše přání někdo naservíruje na zlatém podnose. Musíte tomu jít trochu naproti… vaše přání se splní ve chvíli, kdy jsou pro to vytvořené podmínky a vy jste připraveni.

Já toužila mnoho let po svatbě, dokonce jsme s partnerem několikrát začali objíždět různá místa, kde by se svatba mohla konat, ale vždy z toho z nějakého důvodu sešlo. Letos, kdy se mi mé přání splnilo jsem pochopila, proč to tak bylo. Nebyli jsme na to vůbec připraveni. Je to, jako kdybyste si přáli jezdit ve ferrari a neměli řidičák. Tím, že se naučíte řídit určitě zvýšíte šanci na to, že se vaše přání splní.

Naše myšlenky, představy a záměr jsou mocné nástroje k tomu, abychom dokázali, dosáhli nebo měli všechno, po čem opravdu hluboce toužíme.

Tomuto tématu se věnuje řada knih, kurzů a různých programů. Můžete se inspirovat např. těmito:

Dokumentární film Tajemství vám může přiblížit, jak si sami utváříme realitu, ve které žijeme. Krásný silný příběh a práci s afirmacemi můžete najít v knize Miluj svůj život od Louise L. Hay. A pokud toužíte po bohatství nebo nevíte, jak spravovat své finance, mohu doporučit knihu Jak myslí milionáři od T. Harv Ekera.

Zkuste to také…

A proč vám to všechno píšu? Nějakou dobu jsem přemýšlela, jakým (vánočním) dárkem bych vás mohla potěšit.

Když jsem natočila Relaxaci pro radost a nadhled (Pokud jí ještě nemáte, můžete si jí stáhnout tady.), během prvních pár dní ji slyšelo přes 300 žen a dostala jsem spoustu krásných ohlasů.

Rozhodla jsem se tedy, že pro vás vytvořím další relaxaci. Ihned mě napadla vizualizace splněných přání. Jak jsem se na její natočení připravovala a příběh dostával jasnější obrysy, bylo mi jasné, že jen audio nahrávka nestačí.

Nejprve vás tedy provedu ohlédnutím za minulým rokemzamyšlením nad příštím rokem. Zjistíte, co všechno vám rok 2020 přinesl a za co můžete být vděční. Objevíte svá přání, o kterých možná ani nevíte. Pochopíte také, jak se přiblížit ke splnění svých snů.

Tohle vše najdete v pdf souboru v praktických krocích, které společně projdeme. Stačí vám chvíle času, papír a tužka. Stručně vám také vysvětlím, jak to s těmi přáními vlastně je.

Potom už se můžete uložit a zaposlouchat do audio nahrávky… do vizualizace, ponořit se do příběhu a vydat se na cestu…

Ráda vám budu dělat společnost jeden příjemný večer! Tak co, pustíte se do toho se mnou? Vše si stáhněte TADY.

Alena Vůjtová
Jsem instruktorka pilates a jogy. Díky mým více než desetiletým zkušenostem se zdravým pohybem učím lidi vnímat své tělo a správně ho používat. S radostí je tak zbavuji nejen bolestí zad či kloubů. Mé klientky odcházejí z lekcí usměvavé a uvolněné, nabité energií a se zdravým sebevědomím. Více si o mě můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.