Sbohem 2018! Vítej 2019!

Zamýšlíte se nad koncem roku? Vnímáte nějak vstup do roku nového? Inspirujte se nejen v tomto krátkém článku, ale hlavně v rozhovorech, které budou brzy následovat. 🙂

Konec roku je pro mě vždy takové zvláštní období klidu a odpočinku. Skončí veškeré pravidelné aktivity, tentam je nabitý program a já si užívám více volna. A to je ideální možnost trochu bilancovat. Rozpomenout se na to, co celý uplynulý rok přinesl a odnesl. Vybavit si zážitky, radosti i problémy které jsem řešila. Zpětně, s odstupem a lehkým nadhledem už se to všechno zdá trochu jiné.

Vždy jsem se spíš ohlížela zpět a moc nepřemýšlela o roce, který začíná. Automaticky jsem předpokládala, že všechno poběží v zajetých kolejích víceméně stále stejně.

Až minulý rok jsem obrátila svou pozornost k budoucnosti a napsala svůj seznam přání a snů. Některé byly malé, některé velké, některé bláznivé a některé se zdály být naprosté sci-fi. Když mám ale teď svůj seznam v ruce, musím s překvapením konstatovat, že spousta přání se splnila. A to i takové, o kterých jsem měla velké pochybnosti. Život se ale nedržel jen mého seznamu a v minulém roce jsem dokázala věci, o kterých se mi loňský silvestr ani nesnilo.

Když se vám narodí první dítě, automaticky se všichni začnou ptát: „Tak co, kdy bude druhé?“ Když se vám narodí druhé dítě otázka se změní… „Tak co, co budeš dělat po mateřské? Kdy se vrátíš do práce?“ A tato otázka mě celkem trápila, protože moje odpověď byla: „Nevím!“

Musím říct, že uplynulý rok byl pro mě úžasný. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že budu spravovat své internetové stránky, psát blog, natáčet videa a psát příspěvky na Fb, určitě bych si klepala na čelo. A přece je to dnes všechno pravda. Dokonce jsem napsala dva e-booky a knihu, která by měla do jara vyjít.

Pak jsem se víceméně náhodou přihlásila do kurzu online podnikání a začaly se dít velké věci. A dnes už vím, co budu dělat po mateřské, našla jsem svou seberealizaci. Navíc netrpím pocitem, že na mateřské můžu rozebírat s okolím jen pleny, kojení a vhodné autosedačky.

Tolik se toho událo v roce 2018! Během pouhých 12 měsíců!

  • tolik jsem se toho naučila,
  • tolik jsem toho v sobě objevila,
  • poznala jsem nové lidi,
  • našla novou inspiraci a
  • těším se na jakýkoliv další posun na své cestě…

Na rok 2019 si opět píšu seznam svých přání a snů. Ale vlastně mi ani tolik nejde o ten výsledek, jestli se to všechno splní. Spíš se těším, kudy mé kroky povedou a co nového mě čeká.

A co vy bilancujete také? Máte své sny a přání pro nový rok? Těšíte se, co přinese?

Ráda bych vás v tom podpořila, a tak jsem oslovila tři ženy, mé kamarádky, které jsou výjimečné a inspirující, a požádala je o rozhovor. V následujících dnech se těšte na zajímavé čtení!

Alena Palasová
Jsem instruktorka pilates a jogy. Díky mým více než desetiletým zkušenostem se zdravým pohybem učím lidi vnímat své tělo a správně ho používat. S radostí je tak zbavuji nejen bolestí zad či kloubů. Mé klientky odcházejí z lekcí usměvavé a uvolněné, nabité energií a se zdravým sebevědomím. Více si o mě můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.