
ČERVENEC

V dnešní lekci nás čeká protažení a uvolnění po náročnější fyzické aktivitě. Budeme se věnovat chodidlům a potom protáhneme hlavně nohy a kyčle, ale také záda a ramena.
Máte dotazy? Potřebujete poradit? Není vám v lekci něco jasného? Potřebujete variantu pro své zdravotní omezení? Chcete mi dát zpětnou vazbu? Napište mi na alena@alenapalasova.cz Ráda se vám budu věnovat!
Doporučení ke cvičení
- Cvičte v rytmu dechu. Dech nezadržujte.
- Nikdy necvičte přes bolest. Cviky, které vám nevyhovují klidně přeskočte
- Kdykoliv si odpočiňte nebo jinak přizpůsobte cvičení svým možnostem.
- Po cvičení vypijte sklenici čisté vody. je to důležité pro fascie a jejich pružnost.
- Nepřehánějte protažení. Měly byste cítit lehký tah, a "sladkou bolest", která se dá vydržet. Jakmile máte pocit, že je to nesnesitelné, uberte.
- Cvičte bez bot v pohodlném oblečení, které vás neomezuje v pohybu.
Pak vám moc doporučuji kurz Rozcvičky s citem. Najdete v něm 4 protahovací lekce, díky kterým se přestanete cítit ztuhlá a budete přesně vědět, jak se rozhýbat ráno, po dlouhém dni v práci, před sportem i po dlouhém stání.
Detailně vám vysvětlím, jak cviky provádět a jak si je můžete přizpůsobit svým možnostem. A žádných krkolomných pozic se opravdu bát nemusíte.
Celý červenec si můžete tento kurz pořídit se slevou 50%. Stačí do objednávkového formuláře zadat slevový kód DIAR750!
Proč je protahování důležité?
Budete se po něm cítit lépe, předejdete zranění i svalovým nerovnováhám... a má ještě spoustu dalších benefitů. Strečinku jsem věnovala celý článek, který si můžete přečíst tady:
Co o mých lekcích říkají ženy, které se mnou cvičí?
Díky výzvě jsem začala cvičit pravidelně každé ráno a už 4 měsíce mě to baví!
Děkuji za skvěle zpracovaný a přehledný kurz!
Moc se mi líbí vaše příjemné vystupování a klidný hlas. Nesnáším vojenský dril a hecování. Váš laskavý přístup je milý.
Díky pravidelnému cvičení s Alenkou mě přestaly bolet záda.
Alena skvěle popisuje všechny cviky a opravuje chyby, takže jsem se dozvěděla, že spoustu věcí jsem doposud při cvičení dělala špatně...
Na Alčiných kurzech se mi nejvíc líbí to, že stačí cvičit 15 - 20 minut. A tolik času si i jako máma tří dětí dokážu skoro každý den najít.
Sledujte Pilates a jóga s citem na sociálních sítích, ať vám neuniknou žádné novinky ze světa zdravého pohybu a péče o sebe.