Vikingové na palubu

Zažijte dobrodružství legendárních Vikingů a na týden buďte součástí vikingské vesnice. Objevujte nové kontinenty a užijte si při tom spoustu zábavy a legrace.

 

Vikingové na palubu

 

 

 

 

 

 

Zažijte dobrodružství legendárních Vikingů a na týden buďte součástí vikingské vesnice. Objevujte nové kontinenty a užijte si při tom spoustu zábavy a legrace.

 

Hledáte pro své děti klasický tábor v přírodě se zaměřením na pohyb, sportovní aktivity, hry a dobrodružství?

Děsí vás tábory, kde se děti ani navzájem neznají? Tak toho se u nás obávat nemusíte. Náš tábor je rodinný a vejde se na něj max 24 dětí.

Připravili jsme si pro vaše děti týden plný dobrodružství, her, zábavy a pohybu a věříme, že děti budou odjíždět spokojené a bohatší o spousty nových zážitků.

Termín

19.8 - 26.8 2023

Cena

5.000,- Kč

Místo

RS Štědronín Plasy Zvíkov

Věk dětí

5 - 13 let

Areál letního tábora 

Rekreační zařízení Počta - Štědronín

RZ funguje od roku 1991 a má bohaté zkušenosti s ubytováním dětí. Rekreační zařízení Štědronín se nachází na krásném místě, přímo na břehu Orlické přehrady.

Budeme ubytovaní v malých chatkách. Stravovat se budeme v hlavní budově areálu. K dispozici je tu pro děti několik hřišť, venkovní bazén a také ohniště pro večerní táborák.

Proč jsme si zvolili rekreační areál Počta pro pořádání našeho tábora:

 • - osobní zkušenost s rekreačním areálem 
 • - skvělá kuchyně, kde není problém si přidat. Vaří tu pestrou stravu, kde nechybí ovoce a zelenina.
 • - pitný režim, který se nezakládá jen na vodě se štávou
 • - sportovní zázemí od fotbalového hřiště přes prolézačky až po nafukovací trampolíny
 • - široké zázemí pro dny, kdy není zrovna krásně - klubovna, herna atd.
 • - a v neposlední řadě bazén s čistou vodou
 • - ubytování v chatkách

Program a náplň tábora

Ústředním tématem našeho tábora je celotáborová hra, která se začíná hrát od prvních okamžiků, kdy děti přijedou na tábor až do posledního večera před odjezdem. 

Rodiče budou moci díky fotogalerii sledovat každodenní dění v táboře a na jednotlivých výpravách.

Děti během týdne povedeme k pohybu. Vyzkouší několik druhů sportů, včetně atletiky a gymnastiky. Vše formou her a zábavy. 

Děti budou tvořit jeden tým - budou součástí jedné vesnice, takže nevznikne zklamání, že některý tým je lepší, silnější, že je to nefér atd. Děti sice budou soupeřit mezi sebou, ale vždy vlastě potáhnou za jeden provaz tak, aby prosperovala celá vesnice.

Letošní téma celotáborové hry je: Vikingové na palubu!

V této hře myslíme jak na kluky tak na děvčata od 5 do 13 let. Každý si najde to svoje. Děti budou součástí vikingské vesnice, kde se budou starat o její chod udržování ohně, ochranu hranic vesnice, ale i obchodování s kupci s výrobky, které se ve vesnici vyrobí. Kromě toho se pustí do objevování nových kontinentů, na nichž zajiží spousty dobrodružství.

Děti se zábavnou formou dozvědí, jak to kdysi fungovalo v takové vesnici. Naučí se vyrábět šperky a jednoduché nástroje, se kterými potom budou i pracovat.

Co děti čeká:

 • - dobrodružné výpravy za poznáním (na každém kontinentě se něco dozví)
 • - zkusí si vyrobit nástroje, šperky, svíčku, papír a mnoho dalšího
 • - tajemné přespání v lese s tradičním vařením gulášku 
 • - spousty her a dobrodružství
 • - práce v kolektivu - naučí se, že spolupráce je klíčem k překonání i zdánlivě těžkých úkolů
 • - základy první pomoci a co dělat v nouzi (formou hry)
 • - výlet
 • - opékání buřtů a zpívání s kytarou
 • - diskotéka

Samozřejmě nemůžeme ochudit děti i o radosti, které jsme na táborech prožívali my. A to je ranní rozcvička a budíček stejně tak jako diskotéka a nástupy atd., ale po zkušenostech z různých táborů vím, že se dají i tyto věci dělat zábavnou formou tak, že děti nejsou otrávené a vše berou jako legraci. 

O nás

Všichni tři jsme rodiče dětí větších i menších a pohybujeme se mezi dětmi. Velmi vnímáme nedostatek pohybu u dětí, malý zájem o přírodu a bytí venku a také málo komunikace, protože děti tráví více času s mobilem v ruce než povídáním s kamarády. Rozhodli jsme se proto obnovit tradiční dětské tábory, se kterými jsme skončili kvůli covidu.

Naší snahou je pořádat tábory malé, skoro bych si dovolil říci rodinné, kde máte čas se věnovat jednotlivým dětem a vzájemně se všichni poznat. Chceme děti bavit, motivovat ke spolupráci, zapojit je do jednotlivých her a ukázat jim, že zvládnou víc, než si myslí.

Věříme, že díky pobytu na táboře si děti nejen užijí spoustu legrace, ale také posílí své sebevědomí, více se osamostatní, vyzkouší něco nového, získají nové dovednosti a zlepší svou kondici.

Tomáš Vůjta / Tom ( hlavní vedoucí a organizátor všech blbin a her)

Už jako malého kluka mě to táhlo do lesa a k vodě. Hrát si na schovávanou, na vojáky, stavět bunkry, to bylo moje. Léto u babičky bylo vždy spojené se spoustou zábavy, her, ale i lumpáren a klukovin. Jelikož jsme ale bydleli ve městě a mě pohyb v přírodě a kolektiv chyběl, tak mě rodiče přihlásili do skauta. Jak jsem dospíval, převážil u mě zájem o sport a skauta jsem opustil.

Po čase mi ale dobrodružství v přírodě začalo chybět a jako dospělý jsem začal jezdit na tábory jako vedoucí v rámci uskupení, které vzniklo pod Českou Tábornicku Unií. Bylo pro mě úžasné být zase na týden malým klukem, který může skákat do kaluží, lézt po stromě a mít kolem sebe spoustu úžasných malých kamarádů, se kterými můžu toto dobrodružství prožívat.

Měl jsem ale mnoho vlastních nápadů a svou představu, jak by ideální tábor měl vypadat, a tak jsem se před 10 lety rozhodl uspořádat svůj tábor. Konal se nedaleko Zvíkova v areálu, který je pro tábor jako stvořený (ano, přesně tam, kam se chystáme i letos). Proběhlo několik úspěšných ročníků, kam se vracely nadšené děti. Bohužel kvůli covidu se pak tábor zrušil. Touha po letním dobrodružství ale nezmizela, a tak jsem se po pauze rozhodl tradici mého tábora obnovit.

Celý život se věnuji sportu a atletiku jsem dělal na vrcholové úrovni. Moje láska ke sportu se postupně stala i mým povoláním. Věnuji se trenérské činnostiorganizuji víkendy se cvičením pro dospělé a pro děti s rodiči.

Alena Vůjtová / Alča (ta zodpovědná, co dohlíží na vše a všechny)

Od svých 6 let jsem každé prázdniny jezdila na tábor a každý rok jsem se těšila na 3 týdny her a soutěží, scének a bojovek. Spali jsme ve stanu na louce mimo civilizaci, jedli z ešusu, lovili bobříky, chodili se koupat a zpívali u ohně s kytarou. 

Když už jsem byla moc stará na to, abych jela na tábor jako dítě, nebylo nic přirozenějšího než se přesunout mezi partu vedoucích. Ještě když jsem byla na vysoké, trávila jsem každé léto na táboře. Pak u mě převážila touha po cestování, kariéře atd., takže jsem z táborové party odešla

Intenzivní kontakt s přírodou a hraní her mi ale nepřestalo nikdy chybět. A tak jsem moc ráda, že letos nás zase čeká letní dobrodružství.

S prací s dětmi mám zkušenosti nejen jakožto táborová vedoucí. Působila jsem také jako lektorka angličtiny pro děti a denně mě doma trénují má vlastní dítka.

Alena Vujtova Pilates a joga s citem

Miloš Obrátil (technik, rychlá spojka, která nezkazí žádou srandu)

Vždycky mě bavilo si hrát, něco vyrábět, vymýšlet technické zlepšováky. Na táborech mám nejraději zábavu a legraci. 

Moje děti už jsou dospělé, a tak mám bohaté zkušenosti s jednáním nejen s malými dětmi, ale i puberťáky.

Moc se těším, že se letos v létě zase vrátím k dobrodružství a aspoň na týden opustím svůj hektický životní styl.

Cena

Cena tábora je 5.000,-Kč.

Cena zahrnuje:

 • - Ubytování v chatičkách, stravu 5× denně, pitný režim
 • - Odborný pedagogický a zdravotnický dozor
 • - Úrazové pojištění
 • - Odměny, diplomy a výrobky
 • - Výlet

Cena nezahrnuje:

 • - Dopravu na tábor a zpět. (Více informací viz záložka Doprava.)
 • - Cena nezahrnuje žádnou potravinovou dietu. Potřebuje-li dítě nějakou ze základních zdravotních potravinových diet, je potřeba dohodnout se s vedením tábora.
  - Pojištění storna

Platba je rozdělena do dvou částí. První úhradu ve výši 2.000,-Kč je potřeba uhradit při přihlášení na tábor. Teprve po zaplacení máte místo závazně rezervované. Druhá část platby je splatná 1.8.2023.

Pro úhradu můžete zvolit i různé programy zdravotních pojištoven či FKSP od zaměstnavatelů. Napište nám na pilatesajogascitem@gmail.com a vystavíme doklady, které budete potřebovat.

Doprava 

Doprava na tábor i z tábora je vlastní!

 • - Příjezd dětí na tábor si naplánujte v neděli mezi 15:00–17:00. Děti je možné si vyzvednout v sobotu po snídani a úklidu chatek tj. mezi 10:00–12:00.
 • - V případě, že si své dítě potřebujete vyzvednout později nebo dříve, je potřeba to domluvit individuálně s hlavním vedoucím tábora.
 • - Předání dětí probíhá s našimi vedoucími na příjezdové cestě vedle hlavní budovy.
 • - Propozice a dokumenty k táboru rozesíláme zhruba v první polovině června

Adresa tábora:
Štědronín - Plasy 22
397 01 Varvažov

Jak najít tábor: